Drodzy Przyjaciele Misji!

Dziękuję za dotychczasowe wsparcie misji, którą realizuje Archidiecezja Katowicka. Z radością przekazuję w Wasze dłonie siódmą edycję kalendarza Aniołów Misji na rok 2020.

Zaangażowanie modlitewne i finansowe „Aniołów Misji”, czyli osób wspierających konkretne projekty misyjne, pozwoliło w minionym roku na funkcjonowanie parafii w Taraz w Kazachstanie, w Zambii – gdzie posługuje najwięcej śląskich misjonarzy – odnowić kaplicę oraz zakrystię w Mpanshyi, zakupić pług drogowy w Nabwalyi, wyposażyć Centrum dla Młodzieży w Masansie, zrealizować kurs krawiecki w Likumbi, zorganizować staż misyjny kleryka, a nadto prowadzić edukację młodzieży w mołdawskiej Ungheni i pomóc ubogim mieszkańcom Musomy w Tanzanii.

To niektóre z przedsięwzięć, które na przestrzeni ostatnich lat udało się zrealizować śląskim misjonarzom na trzech kontynentach (Azja, Afryka, Ameryka Południowa). Dla niejednego człowieka, pomoc, którą od Was otrzymał przez ręce misjonarzy, była szansą na rozwój, na zmianę w życiu, a czasem nawet ratowały życie.

Kalendarz Aniołów Misji ma również na celu przybliżenie życia misjonarzy Archidiecezji Katowickiej oraz ich codziennych potrzeb, perypetii i problemów, z którymi się stykają. Każdego roku proszą oni o modlitewne i finansowe wsparcie konkretnych dzieł, które zamierzają podjąć w swych placówkach i parafiach.

„Aniołem Misji” może zostać osoba indywidualna, rodzina, szkolna klasa czy grupa parafialna lub inna. Propozycją jest wybór projektu (bądź projektów) i wspieranie go modlitwą i finansowo przez cały rok. Wypełnioną deklarację (ostatnia strona kalendarza), proszę przesłać na wskazany adres. Podanie swego adresu do korespondencji, będzie dla nas znakiem, że możemy, wysłać informacje o postępach projektu, życzenia świąteczne i zaproszenie na coroczne spotkanie środowiska „Aniołów Misji”.

W tej edycji proponujemy wsparcie niżej wymienionych projektów:

Ewangelizacyjne:

AM00 – Fundusz Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej

AM80 – Żywy Różaniec dla Misji Archidiecezji Katowickiej: budowa kościoła Miłosierdzia Bożego w Masansie

AM81 – Klerycki Staż Misyjny

Sakralne:

AM82 – Rodzina silna Bogiem: duszpasterstwo rodzin w Szczucińsku

AM83 – Stypendia mszalne dla kapłanów-misjonarzy

AM84 – Funkcjonowanie parafii w Taraz

Rozwojowe:

AM85 – Zakup oświetlenia solarnego dla Szkółki Misyjnej i domków dzieci w Nabwalyi

AM86 – Budowa Centrum Młodzieżowego w Likumbi

AM87 – Budowa dormitorium w Centrum Młodzieżowym im. Św. Jana Bosko w Masansie

Edukacyjne:

AM88 – Pomoc dla ubogiej młodzieży w Musomie

AM89 – Półkolonie dla dzieci w Ungheni

AM90 – Wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Mpanshyi

Wpłaty proszę przekazywać na konto:

Archidiecezja Katowicka ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Getin Noble Bank SA, nr konta: 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty: AM XX – darowizna na cele kultu religijnego

(XX – oznacza numer wybranego projektu)

Tak dokonana wpłata może być podstawą odliczenia podatkowego. Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe Archidiecezji oraz wypełnienie załącznika PIT-0, gdyż podatnik dokonujący darowizny na cele kultu religijnego ma obowiązek wykazać darowiznę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Za wszelką pomoc, okazywaną misjonarzom i ich wspólnotom, składam serdeczne Bóg zapłać! Do zobaczenia na corocznym „anielskim” spotkaniu.

ks. dr Grzegorz Wita

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej