Drodzy Aniołowie Misji!

Rok 2020 upływa w cieniu pandemii i zamieszania z nią związanego. Liczne przeciwności i obostrzenia, których jesteśmy świadkami - niemożność uczestniczenia we mszach świętych, zawieszenie spowiedzi i komunii świętej, puste kościoły w czasie Wielkiego Tygodnia, kwarantanna, tęsknota za rodzinnymi spotkaniami, pokazały nam zarazem wartość wspólnoty wiary. Paradoksalnie, pandemia obudziła w nas większą świadomość bogactwa i poczucia odpowiedzialności za misję Kościoła. W tym trudnym dla wszystkich czasie, pomoc okazywana poprzez wsparcie Aniołów Misji, stała się źródłem solidarności i nadziei.

Ufam, ze jesteście, drodzy Darczyńcy, zdrowi. Przekazuję w Wasze ręce ósmą już edycję kalendarza Aniołów Misji. Wasze zaangażowanie modlitewne i finansowe umożliwiło w minionym roku funkcjonowanie misjonarzom naszej archidiecezji, których także dotknęły skutki pandemii. Ks. Piotr kontynuuje budowę Centrum Młodzieżowego w Likumbi, w Masansie zostało zbudowane dormitorium, w Ungheni - zorganizowane półkolonie, w Mpanshyi i w Musomie wsparliśmy konkretne osoby (stypendia dla dzieci i młodzieży), w Nabwalyi ks. Waldemar zakupił oświetlenie dla Szkółki Misyjnej i domków dzieci. Ponadto środki przez Was przekazywane pomagają utrzymać parafie w Kazachstanie. Dziękuję z całego serca za wsparcie Żywego Różańca dla Misji, projektu AM 00, dzięki któremu możemy prowadzić animację misyjną w naszej archidiecezji, tworzyć kalendarz, przesyłać naszym kaptanom na misjach intencje mszalne z ofiarami. Bez tego wsparcia, a przede wszystkim modlitwy, nie byłoby naszej wspólnoty, naszego zaangażowania i konkretnych czynów.

Aktualne trudności i kłopoty z planowaniem konkretnych działań, które można by ubrać w projekty, skłoniły mnie do zmiany charakteru obecnej edycji programu Aniołowie Misji. Nie wiedząc dokładnie „co" będzie można zrobić, ale wiedząc „kto "będzie się starał pomagać, postanowiłem, ze tym razem przybliżę Wam postacie naszych misjonarzy i zaproponuję wybór swojego podopiecznego. Wówczas środki pozyskane od Aniołów Misji wykorzysta na bieżące potrzeby wspólnoty, w której posługuje. Podobnie rzecz się dzieje ze środkami, które wciąż wpływają na zamknięte już projekty (AM 1 - AM 90), są one przekazywane misjonarzom, którzy je prowadzili. Za to wsparcie serdeczne Bóg zapłać!

Przypomnę, ze „Aniołem Misji" może zostać osoba indywidualna, rodzina, szkolna klasa czy grupa parafialna lub inna. Propozycją jest wybór projektu (bądź projektów) i wspieranie go modlitwą i finansowo przez cały rok. Wyletnioną deklarację (ostatnia strona kalendarza), proszę przesłać na wskazany adres. Podanie swego adres do korespondencji, będzie dla nas znakiem, ze możemy, co jakiś czas, wysłać informacje o postępach projektu, życzenia świąteczne i zaproszenie na coroczne spotkanie środowiska „Aniołów Misji".

Wpłaty prosimy przekazywać na rachunek:

Archidiecezja Katowicka, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Getin Nobile Bank SA, nr konta: 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty: AM XX - darowizna na cele kultu religijnego

(XX - oznacza numer wybranego projektu)

Tak dokonana wpłata może być podstawą odliczenia podatkowego. Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe Archidiecezji oraz wypełnienie załącznika PiT-O, gdyż podatnik dokonujący darowizny na cele kultu religijnego ma obowiązek wykazać darowiznę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Za wszelką pomoc, okazywaną misjonarzom i ich wspólnotom, składam serdeczne Bóg zapłać! I życzymy sobie, byśmy mogli się zobaczyć na corocznym „anielskim" spotkaniu.

ks. dr Grzegorz Wita

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej