Kolędnicy Misyjni głoszą radość Bożego Narodzenia i niosą pomoc najbiedniejszym dzieciom z różnych części świata.

W tym roku wspieramy dzieci z Kolumbii. Kolumbia to piękny kraj, niestety niszczony przez walki gangów i kartele narkotykowe. Najbardziej cierpią na tym dzieci, dlatego chcemy otoczyć je w tym roku szczególną opieką.

Kolędnicy Misyjni z Archidiecezji Katowickiej spotkali się na modlitwie oraz wspólnym kolędowaniu 13 stycznia 2024 w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie.

Nagląca potrzeba działalności misyjnej wynika z radykalnej nowości życia, przyniesionej przez Chrystusa i przeżywanej przez Jego uczniów". (RMs 7)

DRODZY ANIOŁOWIE MISJI, WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA, ŚRODOWISKA MISYJNE!

Jezus Chrystus, Światłość świata, Boże Dziecię, przynosi nam dar pokoju, byśmy zanieśli go w świat pełen konfliktów i sprzeczności.
Jezus – Miłość, która stała się Ciałem i zamieszkała pośród nas, nadaje sens naszemu życiu i historii, i pragnie żyć w każdym ludzkim sercu.

Niech światło Gwiazdy Betlejemskiej pomoże nam na nowo dostrzec to, co tak często dla nas jest ukryte, niewidzialne, zagubione…
Niech pomaga nam odkrywać prawdę i prowadzi nas do Bożej miłości, która objawiła się w betlejemskim żłóbku i która ciągle objawia się na ścieżkach naszego życia.

Nowonarodzony Zbawiciel daje nam światło i zaprasza do dzielenia się radością, że Bóg nas kocha i jest Bogiem z nami!
Bądźmy więc „Aniołami Misji”, by przez nasze działania wszyscy ludzie poznali Jezusa Chrystusa, Jedynego Pana i Zbawiciela!

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I BŁOGOSŁAWIONEGO 2024 ROKU!

ŻYCZY WYDZIAŁ MISYJNY

ks. bp Grzegorz Olszowski

ks. dr Grzegorz Wita

mgr Elżbieta Kranz

Aniołów Misji i środowiska misyjne serdecznie zapraszamy na tradycyjny Karnawałowy Bal Misyjny.

Odbędzie się on 10 lutego 2024 roku w Domu Przyjęć „Montenegro” w Świerklanach.
Bal rozpoczniemy o godzinie 19.00.
Koszt wynosi 200 złotych od osoby.

Zapisy na bal w Wydziale Misyjnym lub telefonicznie - 504 996 769.

W tym roku Kolędnicy Misyjni pomagają dzieciom z Kolumbii.
Kolędnicy każdego roku w okresie Bożego Narodzenia pamiętają o najbiedniejszych dzieciach świata. Śpiewem kolęd, jasełkami misyjnymi oraz zebraną ofiarą materialną wspierają swoich rówieśników, którzy przeżywają różnorakie trudności na wszystkich kontynentach.

Spotkanie grup Kolędników Misyjnych Archidiecezji Katowickiej odbędzie się 13 stycznia 2024 roku o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie.

Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Spotkanie Rodzin śląskich misjonarzy.

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2023 r. w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach k/Wodzisławia, ul. Pałacowa 5.

Rozpoczniemy nabożeństwem o godzinie 15:30. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 16:00.
Po Mszy Świętej spotkanie przy stole.

Szczęść Boże!

Bardzo serdecznie zapraszam na rekolekcje dla animatorów misyjnych.

Odbędą się one w dniach od 17 do 19 listopada 2023 roku, w domu rekolekcyjnym, przy parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu k/Skoczowa. Rozpoczęcie 17 XI (piątek) ok. godz. 18:45. jeżeli ktoś dysponuje czasem, zapraszamy do udziału we mszy świętej parafialnej o godz. 18:00. Zakończenie 19 XI (niedziela) ok. godz. 14:00.

Koszt od osoby - 250 złotych. Proszę o szybkie zgłoszenie udziału w rekolekcjach w Wydziale Misyjnym lub bezpośrednio do mnie na numer telefonu 504 996 769.