Serdecznie zapraszamy Róże Żywego Różańca na XI pielgrzymkę archidiecezjalną, która odbędzie się 08 października 2022 r. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:30.

W programie: konferencja, modlitwa różańcowa i Msza Święta.

Mszy Świętej o godzinie 12:00 przewodniczył będzie ks. abp. Wiktor Skworc.

W tym roku Żywy Różaniec Archidiecezji Katowickiej wspiera wspólnotę katolicką z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kapszagaju, w Kazachstanie.
Posługuje w niej kapłan z naszej archidiecezji ks. Rafał Dąbrowski.

W niedzielę 2 października zapraszam środowiska "Aniołów Misji" na coroczne spotkanie, które odbędzie się w parafii NMP Królowej Aniołów w Chudowie, przy ul. Szkolnej 72.

W programie:

godzina 15:30 – nabożeństwo misyjne

godzina 16:00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Olszowskiego

spotkanie przy stole...

Proszę potwierdzić obecność.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję tym osobom, które przysyłają informacje zwrotne...

Elżbieta Kranz
Referentka Wydziału ds. Misji Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Trzy filmiki nakręcono w lipcu 2022 roku. Prezentują miejsce misji oraz posługę naszych diecezjalnych misjonarzy: ks. Zenona Boneckiego, ks. Marka Paszka oraz świeckiej misjonarki Katarzyny Tomaszewskiej.

Część 1

Poznajemy misję Masansa w diecezji Kabwe, w Zambii oraz stacje misyjne gdzie posługują nasi misjonarze.

Masansa - część 1

Część 2

Przedstawia ludzi wśród których pracują nasi misjonarze. Możemy zobaczyć również miejsca i sposób życia mieszkańców, poznać dzieci, odwiedzić wirtualnie kaplice, poznać góry i okolice…

Masansa - część 2

Część 3

W tej część poznajemy misję w Ching`ombe oraz okolicę. Jest to najstarsza misja katolicka w diecezji Kabwe.

Masansa - część 3

Ks. Zenon Bonecki oraz dzieci z Masansy w Zambii dziękują Aniołom Misji i wszystkim Darczyńcom za wsparcie projektu nr AM 110: wyposażenie dormitorium dla centrum pastoralno-młodzieżowego św. Jana Bosko.

Podziękowanie

18 czerwca 2022 r. odbył się kolejny Rajd Misyjny zorganizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Brennej. Mszy Świętej przewodniczył dyrektor PDM Archidiecezji Katowickiej ks. dr Grzegorz Wita, koncelebrował ks. misjonarz Michał Matysik.

Ks. Michał Matysik posługuje na misjach w Zambii. Środowiska misyjne mogły poznać specyfikę jego pracy misyjnej, problemy, z którymi musi się mierzyć każdego dnia oraz radości, których doświadcza głosząc orędzie zbawcze Jezusa Chrystusa.

Po Mszy Świętej i spotkaniu z księdzem misjonarzem wędrowaliśmy na Błatnią. Podczas wędrówki mogliśmy się lepiej poznać i wymienić doświadczenia współpracy misyjnej. Rajd Misyjny jest ciekawą propozycją pożytecznego spędzania czasu. Łączy modlitwę, animację misyjną, górską wędrówkę, spotkania z innymi ludźmi…
A podjęty wysiłek stanowi formę ofiary w intencji misji i misjonarzy.

18 czerwca 2022 roku odbędzie się 19 edycja Rajdu Misyjnego organizowanego przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.
Rozpoczęcie o godzinie 10 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Brennej.
Po Mszy Świętej wędrujemy na Błatnią - 917 m n.p.m. Z Błatniej schodzimy do Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej, gdzie będzie czekał na nas poczęstunek i nastąpi zakończenie Rajdu.

Udział w rajdzie prosimy zgłaszać do dnia 08 czerwca do Wydziału Misyjnego lub bezpośrednio do referentki wydziału pod nr tel. 504996769.
Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska misyjne.

Najnowsze

13 września 2022

ŻR 2022 - zaproszenie

12 września 2022

Zlot AM 2022 - zaproszenie

18 sierpnia 2022

Misja MASANSA w obiektywie

16 sierpnia 2022

Podziękowania z Zambii