19 czerwca 2021 r. odbył się kolejny Rajd Misyjny organizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej. Uczestniczyło w nim około 70 osób.

W tym roku środowiska misyjne spotkały się w Czernej w klasztorze ojców karmelitów bosych. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. dr Grzegorz Wita. Modliliśmy się w intencjach misji i misjonarzy. Po Mszy Świętej nastąpiło oprowadzenie i poznanie historii tego pięknego miejsca. Następnie wędrowaliśmy Doliną Eliaszówki. Podczas wędrówki odbywała się animacja misyjna. Można było porozmawiać z misjonarką świecką Katarzyną Tomaszewską, która przygotowuje się do posługiwania w Zambii. Ksiądz Grzegorz przybliżył nam specyfikę pracy śląskich misjonarzy. Mogliśmy posłuchać ich listów, w których dzielą się swoim misyjnym doświadczeniem. Była też okazja do rozmów i poznania projektów „Aniołów Misji”. Po krótkim odpoczynku zwiedziliśmy Muzeum Misyjne. Spotkanie zakończyła wspólna droga krzyżowa oraz modlitwa za misjonarzy i dzieła misyjne Kościoła.