Od 24 do 30 października przeżywaliśmy w kościele Tydzień Misyjny, którego hasłem przewodnim były słowa: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”.

To szczególny czas modlitwy za misje i misjonarzy oraz poznawania specyfiki posługi misyjnej w kontekście głoszenia Ewangelii na wszystkich kontynentach. W wielu parafiach naszej archidiecezji można było zobaczyć wystawy eksponatów pochodzących z różnych części świata oraz filmy o tematyce misyjnej. Odbywały się kiermasze, różnego rodzaju konkursy oraz spotkania z misjonarzami. Zostały zaprezentowane nowe kalendarze „Aniołów Misji” zawierające informacje o pracy naszych śląskich misjonarzy oraz o nowych projektach misyjnych na rok 2022.

Chociaż Tydzień Misyjny już za nami pamiętajmy o misjonarzach i wspierajmy ich modlitwą oraz zaangażowaniem w projekty Aniołów Misji. Bądźmy też wiarygodnymi świadkami Jezusa Chrystusa w naszych środowiskach…