23 kwietnia 2022 r. w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach odbył się kolejny Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej.

Uczestniczyło w nim ok. 80 osób reprezentujących różne środowiska misyjne.

Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Grzegorz Wita, który czuwał nad całością misyjnego spotkania. Tematem przewodnim Kongresu była postać sługi Bożej Pauliny Jaricot, której beatyfikacja jest zaplanowana na 22 maja 2022 r. Uczestników Kongresu Misyjnego odwiedził i pobłogosławił ks. bp Grzegorz Olszowski. W spotkaniu uczestniczyła misjonarka posługująca od 18 lat w Kamerunie karmelitanka s. Wirgilia oraz były misjonarz posługujący 11 lat w Zambii ks. Grzegorz Kaput.

ZAPOWIEDŹ:
W dniu 18 czerwca 2022 r. jest zaplanowany kolejny Rajd Misyjny DMAK.
W tym roku odbędzie się on w Brennej.
W programie Msza Święta, wejście na Błatnią (917 m n.p.m.), spotkanie w Ośrodku Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej św. Jadwigi Śląskiej.
Serdecznie zapraszamy!