18 czerwca 2022 r. odbył się kolejny Rajd Misyjny zorganizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Brennej. Mszy Świętej przewodniczył dyrektor PDM Archidiecezji Katowickiej ks. dr Grzegorz Wita, koncelebrował ks. misjonarz Michał Matysik.

Ks. Michał Matysik posługuje na misjach w Zambii. Środowiska misyjne mogły poznać specyfikę jego pracy misyjnej, problemy, z którymi musi się mierzyć każdego dnia oraz radości, których doświadcza głosząc orędzie zbawcze Jezusa Chrystusa.

Po Mszy Świętej i spotkaniu z księdzem misjonarzem wędrowaliśmy na Błatnią. Podczas wędrówki mogliśmy się lepiej poznać i wymienić doświadczenia współpracy misyjnej. Rajd Misyjny jest ciekawą propozycją pożytecznego spędzania czasu. Łączy modlitwę, animację misyjną, górską wędrówkę, spotkania z innymi ludźmi…
A podjęty wysiłek stanowi formę ofiary w intencji misji i misjonarzy.