W dniu 08.10.2022 r. odbyła się XI Pielgrzymka Żywego Różańca. Członkowie Róż Żywego Różańca, w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, dziękowali Bogu za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. W naszej archidiecezji jest ok. 60 tysięcy członków tego stowarzyszenia. Zgodnie z intencjami założycielki bł. Pauliny modlitwą oraz ofiarami duchowymi i materialnymi wspierają oni dzieła misyjne Kościoła. W roku 2021/2022 podopiecznym Żywego Różańca był ks. Rafał Dąbrowski, posługujący w Kazachstanie. Na potrzeby wspólnoty w Kapszagaju zostało przekazane 30. 000 złotych. Zadanie na rok 2022/2023 to pomoc dla dziewcząt w Zambii - z parafii Bożego Miłosierdzia w Masansie. Posługuje tam świecka misjonarka archidiecezji katowickiej, pani Katarzyna Tomaszewska.

W katedrze wyeksponowano różaniec bł. ks. Jana Machy, który został przez niego zrobiony z włókien więziennego siennika. Prelekcję dotyczącą życia i dzieła bł. Pauliny Jaricot wygłosił ks. dr Grzegorz Wita, dyrektor PDM archidiecezji katowickiej, przewodniczył też modlitwie różańcowej.

Słowo do przedstawicieli Róż Żywego Różańca skierował również ks. Zbigniew Kocoń, moderator Żywego Różańca w archidiecezji katowickiej. Mszy Świętej przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc, koncelebrowali opiekunowie parafialnych Róż Żywego Różańca. Ksiądz arcybiskup podziękował za dar wytrwałej modlitwy i poprosił, by pomimo różnych trudności i krzyży nie ustawać w modlitwie różańcowej, bo łączy ona ziemię z niebem i już dzisiaj określa przyszłość.

Uczestnicy pielgrzymki otrzymali informacyjne ulotki o zadaniach Żywego Różańca oraz papieskie intencje modlitewne. Mogli się też zapoznać z kolejną edycją kalendarza „Aniołowie Misji” i propozycją projektów misyjnych na rok 2023.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek z tradycyjnym pączkiem.