W sobotę, 14 października, Róże Różańcowe z całej archidiecezji katowickiej pielgrzymowały do katedry.

Moderator Żywego Różańca na archidiecezję katowicką, ks. Zbigniew Kocoń z radością powitał uczestników pielgrzymki, dziękując za trwanie we wspólnej modlitwie. Przypomniał, że ideą działalności grup Żywego Różańca jest pomoc misjom – modlitwą i ofiarą materialną. Bł. Paulina Jaricot – inicjatorka Róż – proponowała, by codzienną modlitwę różańcową poprzeć raz w miesiącu ofiarą wartości chociażby jednej bułki.

Ks. dr Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji katowickiej, odwołując się do tej idei, przekazał, że zebrane ofiary trafiają w połowie do puli ogólnopolskiej, zaś druga połowa przeznaczana jest na wsparcie działalności wybranego misjonarza z naszej archidiecezji. W minionym roku, Róże Żywego Różańca swą modlitwą i ofiarami w kwocie 45.000 zł, wspierały projekt świeckiej misjonarki Katarzyny Tomaszewskiej dotyczący opieki nad dziewczętami w Masansie w Zambii. Drugie tyle zostało przekazane do Ogólnopolskiego Funduszu Żywego Różańca dla Misji.

W kolejnym roku formacyjnym Róże Różańcowe modlitwą i ofiarą będą wspierały kolejną naszą świecką misjonarkę, p. Agnieszkę Pydyn posługującą w peruwiańskiej Arequipie, organizującą kursy i szkolenia młodzieży oraz zajęcia przygotowujące do zdania egzaminów wstępnych na studia.