Drodzy Aniołowie Misji!

Rok 2021 wydaje się być powolnym powrotem do normalności, choć wciąż żyjemy w cieniu pandemii. Próbujemy jednak odbudowywać nadwątlone relacje, a zarazem wytrwale zabiegać (z Bożą pomocą) o Królestwo Niebieskie. Także poprzez cierpliwą troskę o misje i misjonarzy. Bardzo Wam za to dziękujemy! To ,,my” oznacza Zespół Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej, a nade wszystko misjonarzy archidiecezji katowickiej oraz całą rzeszę osób zjednoczonych we wspólnotach parafialnych, którym posługują.

Nie tylko w naszych, polskich parafiach staramy się zrobić wszystko, by istniała realna i żywa wspólnota zjednoczona mocną wiarą w Jezusa Chrystusa. Podobne starania podejmują także misjonarze w swoich parafiach i na miarę ich możliwości. Najczęściej możliwości te znacząco odbiegają od znanych nam warunków. Dlatego tak potrzebną i owocną jest każda życzliwa pomoc. Wpierw w wymiarze duchowym, który scala Kościół i pozwala odkryć bogactwo chrześcijańskiego powołania. Ale też poprzez wymiar materialnego wsparcia, które czasem może wydawać się skromne i niewystarczające, jednak w realiach misyjnych staje się potężnym zasileniem nadziei i prac podejmowanych przez lokalne wspólnoty.

Przed nami dziewiąte już wydanie kalendarza, a zarazem edycji programu Aniołowie Misji. Ufam, że przybliży nam życie i troski naszych misjonarzy. Naszych, bo wywodzących się spośród nas i posłanych przez nasz lokalny Kościół — archidiecezję katowicką. Kalendarz oraz zaprezentowane w nim misyjne projekty są migawką i lekcją pokazującą czym żyją misje. Przybliżają troski i marzenia misjonarzy, by pomóc w rehabilitacji kazachskich dzieci, umożliwić dostęp do zdrowej wody w zambijskich wioskach, otoczyć troską tanzańskie dzieci, wesprzeć azjatyckie parafie, kształcić katechistów, którzy przekazują Ewangelię, edukować afrykańską młodzież, zaopiekować się maluchami. . .

Zapraszam Was do włączenia się w realizację tych marzeń!

Przypomnę, że ,,Aniołem Misji” może zostać osoba indywidualna, rodzina, szkolna klasa czy grupa parafialna lub inna. Propozycją jest wybór projektu (bądź projektów) i wspieranie go modlitwą i finansowo przez cały rok. Wypełnioną deklarację (ostatnia strona kalendarza), proszę przesłać na wskazany adres. Podanie swego adresu do korespondencji, będzie dla nas znakiem, że możemy, co jakiś czas, wysłać informacje o postępach projektu, życzenia świąteczne i zaproszenie na coroczne spotkanie środowiska ,,Aniołów Misji”.

Wpłaty prosimy przekazywać na rachunek:

Archidiecezja Katowicka, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice
Getin Nobile Bank SA, nr konta: 10 1560 1 1 11 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty: AM XXX - darowizna na cele kultu religijnego
(XXX - oznacza numer wybranego projektu)

Tak dokonana wpłata może być podstawą odliczenia podatkowego. Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe Archidiecezji oraz wypełnienie załącznika PIT-0, gdyż podatnik dokonujący darowizny na cele kultu religijnego ma obowiązek wykazać darowiznę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Za pomoc, okazywaną misjonarzom i ich wspólnotom, składam serdeczne Bóg zapłać!

ks. dr Grzegorz Wita
Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej