Projekt AM 00

Fundusz Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej

Projekt AM 124

Stypendia mszalne dla księży misjonarzy

Projekt AM 125

Kontynuacja budowy drogi do Nabwalyi

Projekt AM 00Fundusz Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej

To propozycja ogólnego wspierania Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej. Życie i jego wyzwania są bogatsze niż nasze plany. Zawsze pojawia się coś nieprzewidywanego i zaskakującego. To różne sytuacje medyczne, losowe, bądź prośby poszczególnych misjonarzy związane z nadzwyczajnymi sytuacjami. A przecież wciąż pozostają do zagospodarowania zwyczajne, stałe obowiązki. Zaspokajanie tych potrzeb umożliwia właśnie fundusz gromadzony poprzez projekt AM 00.

odpowiedzialny: ks. dr Grzegorz Wita

Projekt AM 124Stypendia mszalne dla księży misjonarzy

Bez wiary trudno nie tylko misjom pomagać, ale i zrozumieć sens działalności misyjnej. Dlatego oprócz różnorakich sposobów pomagania potrzebującym, trzeba uświadomić sobie ewangeliczną motywację dzieła misyjnego. Wspólnota i kapłan potrzebują siebie nawzajem i wspierają. Stypendia mszalne dla księży-misjonarzy są najbardziej katolicką formą pomagania księżom na misjach i wspólnotom, którym posługują. Jest to prośba o celebrowanie mszy świętej w intencji darczyńców i składanie stypendiów mszalnych przy tej okazji.

odpowiedzialny : ks. dr Grzegorz Wita

Projekt AM 125Kontynuacja budowy drogi do Nabwalyi

Kochane Anioły Misji! Serdecznie dziękuję Wam za wsparcie naszego projektu budowy drogi do Nabwalyi, a raczej utwardzania tego czegoś, co my nazywamy drogą. Ta druga połowa, którą chcemy utwardzić jest wielkim wyzwaniem. Jest to bowiem black cotton soil – ziemia, która w porze suchej jest twarda jak kamień, a w czasie pory deszczowej strasznie grząska i lepiąca się bardziej niż glina. Już wcześniej zaczęliśmy tam zwozić kamienie i przygotowywać drzewo/pnie na groble. Trzeba tego strasznie dużo. Wiele osób tutaj z doliny angażuje się do prac. Pracują w buszu z dala od wiosek, gdzie jest dużo dzikich zwierząt, dlatego zawsze są z nimi skauci z Parku Narodowego dla bezpieczeństwa. Gdyby nie Wy, nasi Aniołowie, niewiele byśmy byli w stanie zrobić. Koszty transportu są wielkie, a nasz traktor zaczyna szwankować. Ja klękam przed Wami z wdzięcznością, dziękując naszemu Panu, że zesłał nam swoich Aniołów. Bardzo Was proszę o kontynuację wsparcia naszego projektu. Wśród ludzi w dolinie jest sporo entuzjazmu i zapału, ale bez transportu, jedzenia i bezpieczeństwa w buszu, z dala od wiosek niewiele możemy zrobić. A bez przejezdnej przez cały rok drogi niewiele się tu zmieni. Ludzie nadal będą „zamknięci w więziennym buszu”. Dziękuję za każdą modlitwę w naszej intencji i wszelkie wsparcie materialne. Niech Najświętsza Maryja Panna Królowa Aniołów i Królowa Różańca Świętego wyprasza Wam oraz Waszym rodzinom potrzebne łaski.

odpowiedzialny: ks. Waldemar Potrapeluk, Nabwalya, Zambia