26 września 2021 r. w Bazylice Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich odbyło się posłanie świeckiej misjonarki pani Katarzyny Tomaszewskiej. Uroczystej Liturgii przewodniczył ks. bp Grzegorz Olszowski, który wręczył misjonarce krzyż misyjny.

Katarzyna Tomaszewska została posłana do parafii Miłosierdzia Bożego w Masansie, w Zambii, gdzie posługują misjonarze archidiecezji katowickiej, ks. Zenon Bonecki oraz ks. Marek Paszek.

Misjonarka będzie pełnić posługę w świetlicy misyjnej Don Bosco Club. Otoczy w niej opieką dzieci, które nie chodzą do szkoły, nie potrafią czytać ani pisać, nie mają szans na zdobycie wiedzy i różnorodnych umiejętności oraz uzdolnioną młodzież, aby pomóc jej w dalszej edukacji. Będzie też wspierać kapłanów w realizacji projektów ewangelizacyjnych.

Po Mszy Świętej odbyło się tradycyjne spotkanie środowiska Aniołów Misji.