Drodzy Aniołowie Misji!

Wkraczamy w Nowy Rok 2022. Choć wciąż żyjemy w cieniu pandemii, staramy się wracać do normalności . Próbujemy odbudowywać nadwątlone relacje, a zarazem wytrwale zabiegać (z Bożą pomocą) o Królestwo Niebieskie.

Nie tylko w naszych, polskich parafiach staramy się zrobić wszystko, by istniała realna i żywa wspólnota zjednoczona mocną wiarą w Jezusa Chrystusa. Podobne starania podejmują także misjonarze w swoich parafiach i na miarę ich możliwości. Najczęściej możliwości te znacząco odbiegają od znanych nam warunków. Dlatego tak potrzebną i owocną jest każda życzliwa pomoc. Wpierw w wymiarze duchowym, który scala Kościół i pozwala odkryć bogactwo chrześcijańskiego powołania. Ale też poprzez wymiar materialnego wsparcia, które czasem może wydawać się skromne i niewystarczające, jednak w realiach misyjnych staje się potężnym zasileniem nadziei i prac podejmowanych przez lokalne wspólnoty.

Przed nami dziewiąte już wydanie kalendarza, a zarazem edycji programu Aniołowie Misji. Ufam, że przybliży nam życie i troski naszych misjonarzy. Kalendarz oraz zaprezentowane w nim misyjne projekty są migawką i lekcją pokazującą czym żyją misje.

Zapraszam Was do włączenia się w realizację tych marzeń!

Za pomoc, okazywaną misjonarzom i ich wspólnotom, składam serdeczne Bóg zapłać!

ks. dr Grzegorz Wita
Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej